• BIRAJTE NJEŽNE I UČINKOVITE ZUBNE PASTE
    Pravilna i redovna oralna higijena održava zdravlje zubi i desni i sprečava pojave patoloških stanja. Nepravilno i/ili neredovito pranje zubi dovodi do nakupljanja plaka, razvoja štetnih bakterija te razvoja karijesa i bolesti desni.
  • KAKO DO SVJEŽEG I MLAĐEG IZGLEDA LICA
    Želite svjež i pomlađen izgled lica? Zimski mjeseci su upravo pravo vrijeme za PRF tretman pomlađivanja kože. Nakon tretmana treba izbjegavati izlaganje suncu, tjelovježbu i vrućinu i to do 10 dana od tretmana.
  • MOGU LI UGRADITI ZUBNE IMPLANTATE
    Ako ste se odlučili za ugradnji zubnih implantata ili još samo razmišljate o toj mogućnosti, saznajte kako izgleda proces ugradnje zubnih implantata.  Sigurno će vas zanimati kako izgleda proces ugradnje…
  • VAĐENJE UMNJAKA
    Umnjaci su treći i posljednji kutnjaci i često se nazivaju “osmice”. Nalaze se u stražnjem dijelu čeljusti i to su najjači kutnjaci koje imamo. Ukoliko imaju nepravilno poravnanje mogu biti uzrokom nelagode kao i drugih ozbiljnih problema.
  • KADA ODABRATI KERAMIČKE LJUSKICE
    Ljuskice su tanki slojevi vrlo čvrste i otporne staklo-keramike, a na zube se postavljaju uz minimalno brušenje ili čak bez brušenja prirodnog zuba. Ljuskicama se može postići savršeni izgled prirodnog..
  • FIKSNI ORTODONTSKI APARATIĆ
    Prvi ortodontski pregled najbolje je napraviti u ranijim dječjim godinama, između 7. i 9. godine. Terapija s MOA-om ima smisla do  određenoga stupnja razvoja čeljusti i izmjene zuba pacijenta. Tinejdžeri, oko 12 ili 13 godina, trebaju početi…
  • ZDRAVA ZUBNA CAKLINA
    Zubna caklina ima sposobnost samoobnove, a to se dešava s mineralima unutar sline i fluorom iz zubne paste. Caklina s prolaskom vremena počinje prirodno slabiti  što će dodatno olakšati njeno trošenje i pojavu karijesa.
  • ZUBNA CAKLINA
    Zubna caklina je sloj tvrdog i mineraliziranog tkiva koje pokriva vanjsku površinu zuba. Građena je od različitih minerala, uključujući hidroksiapatit, fluorapatit, kalcij i fosfat. Slojevita struktura čini otpornu zaštitu od vanjskih agresivnih čimbenika
  • REDOVNI STOMATOLOŠKI PREGLED
    Najmanje dva puta godišnje odlazak na stomatološki pregled još je uvijek najbolji oblik sprečavanja gotovo svih problema sa zubi i desnima. Kod djeca s miješanom denticijom trebaju obaviti češće redovne stomatološke kontrole
  • POPRAVAK ZUBA U TRUDNOĆI
    Popravak zuba kao i druge stomatološke zahvate, moguće je obaviti tijekom cijelog trajanja trudnoće. Posebno, ako su u pitanju hitne situacije koje uzrokuju  bol i dodatni stres trudnici. Ako stanje nije alarmantno, zahvat se planira za drugo tromjesečje
  • ZA ŠTO JE DOBAR PRF TRETMAN
    PRF TRETMAN koristi se za pomlađivanje i bolji izgled vlastitim matičnim stanicama. Efekt tretmana vidljiv je u poboljšanju teksture kože, povećavanju volumena uslijed veće proizvodnje kolagena i elastina u tretiram dijelovima.
  • NAVIKE KOJE ŠTETE ZUBIMA
    Za veći dio problema sa zdravljem zubi i usne šupljine sami smo krivi. Zubima često štetimo nesvjesno, nekim navikama koje su nam iz nekog razloga ugodne, a mogu biti povezane sa umanjivanjem stresa ili ovisnostima
  • MLIJEČNI ZUBI
    Obično izraste 20 mliječnih zubi, a imaju više uloga u prvim godinama života. Sačuvati mliječne zube od karijesa i preranog ispadanja važno je radi njihove važne uloge pravilnom rastu pozicioniranju trajnih zubi.  
  • LIJEČENJE KARIJESA
    Najraširenija bolest zuba je zubni karijes. Razvoj karijesa osobito pospješuje prehrana bogata šećerima, koje će bakterije u našim ustima razgrađuju. Tijekom tog procesa nastaju kiseline koje smanjuju pH vrijednost u ustima
  • MEĐUZUBNE ČETKICE I ZUBNI KONAC
    Samo četkanje zubi nije dovoljno. Prostori između naših zubi, obuhvaćaju oko 40% površine zuba, pa zanemarivanjem tih dijelova činimo sami sebi popriličnu štetu. Očistite ga zubnim koncem ili u komfornijoj situaciji, međuzubnom četkicom.
  • PRAVILNO ČETKANJE ZUBI
    Zubna četkica s tvrdim vlaknima i nepravilno četkanja zubi, mogu dovesti do oštećenja zuba, razvoja zubnog karijesa i razvoja bolesti desni. Primjena jednostavnih savjeta i mala promjena svakodnevne rutine, može poboljšati kvalitetu oralne higijene.
  • ZAŠTO DESNI KRVARE
    Zdrave desni ne krvare, nisu natečene i nisu bolne. Ako primijete promjene na desnima (npr. natečenost, crvenilo) i ako krvare kod četkanja ili čišćenja međuzubnog prostora, trebalo bi što je ranije moguće posjetiti stomatologa i potražiti pomoć.
  • BOLESTI DESNI
    Parodontna bolest ili bolest desni česta je kod odraslih, a nastaje nakupljanjem plaka na zubima (bakterija i šećera). Prolaskom vremena, uz lošu i neredovitu oralnu higijenu, nastaje infekcija i upalu desni.
  • ORTODONTSKA TERAPIJA U TRUDNOĆI
    Ukoliko ste počeli s ortodontskom terapijom prije nego ste saznali za trudnoću, nema potrebe za prekid terapije ili skidanje ortodontskog aparatića. Kod ortodontske terapije se ne koriste medikamenti …
  • KADA SE NE UGRAĐUJU DENTALNI IMPLANTATI
    Od svih dostupnih mogućnosti, posebno se ističu zubni implantati, koji su se pokazali najučinkovitijom terapijom zamjene izgubljenog zuba. No pitanje je možemo li baš svi biti kandidati za ugradnju…
  • ŠTO ODABRATI ZUBNE KRUNICE ILI LJUSKICE
    Niste sigurni što odabrati, zubne krunice ili ljuskice kako bi uljepšati svoj osmjeh i poboljšali zdravlje zubi. Oba izbora poboljšati izgled zuba, no kada je potrebno očuvati ili vratiti funkcionalnosti, postoje razlike.
  • PRAVILNO KORIŠTENJE ZUBNOG KONCA
    Prostori između naših zubi, obuhvaćaju oko 40% površine zuba, pa zanemarivanjem tih dijelova činimo sami sebi popriličnu štetu. Mali međuzubni prostor moguće je jedino očistiti zubnim koncem
  • SPRIJEČIMO LOŠ ZADAH IZ USTA
    Vjerojatno smo do sada doživjeli vlastiti ili nečiji loš zadah iz usta (halitoza), što može biti problem u svakodnevnoj komunikaciji. Osim što ostavlja loš dojam, loš zadah može biti simptom većih problema, svakako bi bilo najbolje posjetiti stomatologa
  • KADA TREBA POSJETITI ORTODONTA
    Odlaganje ili zanemarivanje rane ortodontske intervencije kod djece sa nepravilnim zagrizom ili problemima s položajem zubi, najvjerojatnije će dovesti do potrebe za terapijom u odrasloj dobi. Dobro je znati kako nikada nije kasno za posjet ortodontu…
  • KADA SE UGRAĐUJU ZUBNE KRUNICE
    Razlozi zbog kojih bi trebali razmisliti o ugradnji zubnih krunica su napuknuti ili oslabljeni zubi zbog dugotrajnog karijesa ili drugih patoloških stanja. Također promjena boje ili istrošenost zuba može biti razlog ugradnje krunica
  • NAJČEŠĆI RAZLOZI GUBITKA ZUBI
    Gubitak zubi ima negativne posljedice koje u velikoj mjeri ruše kvalitetu života i opće zdravstveno stanje. Zubi imaju glavnu ulogu kod žvakanja i govora, a posebno su važni u estetskom smislu. Najčešći uzrok gubitka zubi je loša oralna higijena…
  • DENTALNA ANESTEZIJA
    Osnovni razlog razvitka i primjene anestezije je upravo borba protiv straha od stomatologa, ali i omogućavanje izvođenje stomatoloških zahvata bez boli, od čega imamo višestruku korist. Pacijentu se uklanja fizički šok i emocionalni stres…
  • ORTODONTSKOM TERAPIJOM DO LIJEPIH I ZDRAVIH ZUBI
    Ortodontskom terapijom popravlja se položaj i funkcija zubi, griženja, smanjuje se prekomjerno trošenje zuba kao i preopterećenje čeljusnog zgloba i mišića
  • POMOĆ KOD POJAVE ZUBOBOLJE
    Kada bi trebali opisati što je zubobolja, najčešće je prepoznajemo pojavom boli u zubu,  oko zuba ili u čeljusti. Bol u zubu je vrlo neugodna, može se smanjivati ili povećavati tijekom dana ili kroz neko vrijeme.
  • ZDRAVI ZUBI, MIRAN ODMOR
    Sunce, more i razne zabavne aktivnosti koje mogu potrajati i dugo u noć mogu poremetiti uobičajenu rutinu održavanja oralne higijene. Kako se to ipak ne bi dogodilo, pokušajte se držati nekih osnovnih, od prije, stečenih navika.
  • PROMJENE ZBOG KOJIH TREBA OTIĆI STOMATOLOGU
    Promjene zbog kojih treba odamh otići stomatologu su upozorenja o razvoju ili o već nastalom nekom patološko stanju koje treba hitnu stomatološku intervenciju
  • ŠTETI LI IZBJELJIVANJA ZUBI ZUBNOJ CAKLINI
    Izbjeljivanje zubi je kozmetički postupak kojim se prirodna boja zuba prosvjetljuje za nekoliko nijansi. U stomatološkoj ordinaciji Čeović imamo bogato iskustvo s ovim postupkom.
  • KAKO NOSITI I ODRŽAVATI ZUBNU PROTEZU
    Kod mobilnih proteza sa potpunim ili djelomičnim zubnim lukom moguće je pomicanje proteze što će imati niz posljedica na njenu funkciju. Može se dogoditi potpuno ili djelomični odvajanje proteze…
  • PRIJE ODMORA POSJETITE STOMATOLOGA
    Svakako preporučujemo posjet stomatologu prije odlaska na godišnji odmor. Osim što može biti preventivan i spriječiti bilo kakvu komplikaciju tijekom godišnjeg odmora, dobiti će i uvid u…
  • NADOGRADNJA SLOMLJENE KRUNE ZUBA
    Najbolje što se može napraviti nakon pucanja dijela ili cijele krune zuba je hitan posjet stomatologu. Što ranija stomatološka intervencija spriječiti će daljnje napredovanje karijesa i osigurati će stabiliziranje te…
  • POPRAVAK ZUBA JE NAJČEŠĆI STOMATOLOŠKI ZAHVAT
    Najčešća patologija zuba su lezije nastala razvojem karijesa. Samim time popravak zuba je među najčešćim stomatološkim zahvatima kojima se spašava zahvaćeni zub od trajnog propadanja i..
  • PREOSJETLJIVOST ZUBI
    Osjetiti oštru i kratkotrajnu bol u jednom ili više zubi može biti znak preosjetljivih zuba. Ne mora svaki zub biti preosjetljiv, ova pojačana senzibilnost može biti lokalizirana na samo neka područja nekih zubi kao što su donji ili gornji prednji ili stražnji zubi.
  • VAŽNO JE OČISTITI MEĐUZUBNI PROSTOR
    Za svakodnevnu oralnu higijenu svaki stomatolog će obavezno preporučiti četkanje zubi minimalno dva puta dnevno, no često ne čujemo i onaj dio kada nam se govori i potrebi čišćenja međuzubnog prostora…
  • ČIŠĆENJE ZUBI I APARATIĆA ZA VRIJEME ORTODONTSKE TERAPIJE
    Ponekad je održavanje zubi i ortodontskog aparatića za cijelo vrijeme trajanja terapije izazovno, no nužno je kako bi održali zube zdravima. Prije svega treba posvetiti posebnu pažnju uklanjanju zubnih..
  • KRVARENJE DESNI, NEUGODAN ZADAH…JAVITE SE STOMATOLOGU
    Upaljene desni, njihovo krvarenje kod četkanja i bol otvaraju put razvoju paradontitisa. Razvojem upala izazvanih paradontitisom dolazi do sve većeg gubitka kosti oko zuba što će na kraju rezultirati…
  • ZAŠTO SE DJECA BOJE ZUBARA
    Strah od stomatologa kod djece najčešće ima svoje uzroke u nepoznatoj situaciji koja ih očekuje kod stomatolog ili su već imala neko neugodno iskustvo u ordinaciji. Prijateljski raspoložen i strpljiv stomatolog  samo će ohrabriti…
  • PRAVILNA NJEGA DJEČJIH ZUBIĆA
    Izrastanjem prvih zubića dolazi i vrijeme za redovna jutarnja i večernja četkanja zubi. Dobro je kod djeca što prije razviti naviku redovnog četkanja zubi, u početku treba koristiti četkice s mekim vlaknima i bez zubne paste. Tek nešto kasnije…
  • AKO STE OVO PRIMIJETILI RAZMISLITE O UGRADNJI IMPLANTATA
    Gubitak zubi donosi funkcionalne promjene i mijenja simetriju lica što nerijetko donosi nezadovoljstvo nastalom situacijom. Ovakve promjene jasan su signal za odluku o ugradnji zubnih implantata.
  • ORALNA HIGIJENA U BLAGDANSKO VRIJEME
    Kao u prigodi svakog velikog blagdana, veseliti ćemo se u krugu obitelji i društvu dragih nam ljudi, a uz radosna okupljanja, naravno, počastiti ćemo se i raznovrsnim blagdanskim jelima i slasticama. Zato ćemo opet napisati, oprezno sa slasticama i napitcima…
  • PEČAĆENJE ILI ZATVARANJE FISURA
    Pečaćenje ili zatvaranje fisura jedan je od najčešćih postupaka u dentalnoj medicini kod djece. Radi se o preventivnom, neinvanzivnom postupku, kojim se u velikoj mjeri može spriječiti karijes na novo izniklim trajnim zubima.
  • SAČUVAJTE ORALNO ZDRAVLJE
    Za veći dio problema sa zdravljem zubi i usne šupljine sami smo krivi. Nadalje, zubima možemo i nesvjesno naštetiti, nekim „bezazlenim“ navikama koje su nam iz nekog razloga ugodne, a mogu biti povezane sa umanjivanjem stresa ili …
  • SVJETSKI DAN ORALNOG ZDRAVLJA
    Oralne bolesti su inače glavni zdravstveni problemi u mnogim zemljama i mogu negativno utjecati na kvalitetu života s obzirom na to da uzrokuju bol i nelagodu, socijalnu izolaciju i gubitak samopouzdanja, a često su povezani s drugim…
  • IZBJELJIVANJE ZUBI ZA LIJEP OSMJEH
    Osmijeh je ukras svakog lica i svi oko nas će ga primijeti. Lijep osmijeh s blistavim bijelim zubima, utječe na socijalnu interakciju, našu pouzdanost i osjećaj zadovoljstva. Genetska predispozicija, loša oralna higijena, patološka stanja, prirodno trošenje…
  • DOBRO JE ZNATI PRIJE UGRADNJE IMPLANTATA
    Što je zapravo ugradnja implantata? Ukratko , to je oralno-kirurški zahvat kojim se postavlja titanski vijak ili više njih u gornju i/ ili donju čeljust.  Zahvat se obavlja u lokalnoj anesteziji, kako bi proces ugradnje implantata bio bezbolan.
  • KAKO POMAŽE ORTODOTNSKA TERAPIJA
    Razlozi za ortodontsku terapiju nisu samo estetski, već se njome popravlja položaj i funkcija zubi, griženja i usitnjavanja hrane, smanjuje se prekomjerno trošenje zuba kao i preopterećenje čeljusnog zgloba i mišića.
  • UTJECAJ DUHANSKOG DIMA NA ORALNO ZDRAVLJE
    Koliko je pušenje duhana štetno više-manje već je svima poznato, no nedovoljno poznat utjecaj duhanskog dima na zube i desni. Kao i kod drugih organa koje pogađa toksičnost pušenja duhana, takav ili sličan utjecaj ima i…
  • SPRIJEČITE POJAVU PARODONTITISA
    Kada bakterije uspiju napasti meka tkiva i kosti oko zuba razviti će se nimalo bezazlena bolest, poznata kao parodontitis. Nevolje će najčešće početi upalom gingive (desni) koju je u početnoj fazi moguće smiriti pojačanom pravilnom oralnom…
  • PREPOZNAJTE SIMPTOME KVARENJA ZUBA
    Važno je odmah reagirati na prve simptome koji nam jasno pokazuju kako s određenim zubom nešto nije uredu. Najčešće se radi o oboljenju zuba s početnim ili uznapredovalim promjenama uzrokovanih karijesom. Zub se ne može izliječiti sam
  • UGRADNJA ZUBNIH IMPLANTATA
    Kada se odlučimo na ugradnju implantata važno je odabrati pouzdanog i stručnog stomatologa, kao i kvalitetne implantate. Kako bi dobili uvid u trenutno dentalno stanje, naručite se na pregled i specijalist oralne medicine pojasniti će….
  • KADA KRENUTI NA TRETMAN DERMALNIM FILERIMA
    Hijaluronski dermalni fileri posljednjih godina postali su nezaobilazni u oblikovanju kontura lica, vračanju  volumena, smanjenju bora i manjih ožiljaka, te u postizanju svježine lica.
  • ZIMSKI MJESECI POGODNI ZA PRF TRETMAN
    Pravo vrijeme za PRF tretman je upravo sada, u zimskim mjesecima. Zašto zimski mjeseci? Nakon tretmana, između ostalog, preporučuje se izbjegavanje izlaganje suncu, napornoj tjelovježbi i vrućini…
  • KAKAO NADOMJESTITI IZGUBLJENE ZUBE
    Nedostatak zubi ipak je ozbiljan problem i treba ga tako shvatit i riješiti što je prije moguće.  Prije svega zbog izgubljenih zubi ozbiljno je ugrožena njihova osnovna funkcija, usitnjavanje hrane i govor, a tu su i narušen estetski izgled osmijeha….
  • ZUBNI IMPLANTATI SU BOLJE RJEŠENJE
    Nadomjestiti izgubljeni zub važno je radi vraćanja normalne funkcije usitnjavanja hrane, govora i sprječavanja negativnih posljedica za ostale zube. Osim vraćanja funkcionalnosti,  nadomještanjem izbuljenog zuba ili više njih…
  • PRAVA ODLUKA U PRAVO VRIJEME
    Možda vam možemo predložiti jednu novogodišnju odluku kojom se možete popraviti svoje zdravlje i ljepotu svojih zubi.  Nazovite stomatološku ordinaciju Čeović, najavite se e-mailom ili nas posjetite i dogovorite preventivni stomatološki pregled.
  • UŽIVAJTE U BLAGDANIMA I NE ZABORAVITE NA SVOJE ZUBE
    U blagdansko vrijeme jedemo više nego inače i nećemo si zamjeriti poneki kolač ili napitak više. Poznata je štetnost šećera i njegov utjecaj na stvaranje karijesa, prijetnju za zdravlje zubi, ali i druge zdravstvene tegobe.
  • PRVI ORTODONTSKI PREGLED OBAVITE ŠTO RANIJE
    Bitno je doći na prvi ortodontski pregled u ranijim dječjim godinama, između 7. i 9. godine. Terapija s MOA-om ima smisla do određenoga stupnja razvoja čeljusti i izmjene zuba pacijenta. S otprilike 12 ili 13 godina
  • BIJELI ZUBI SU NAJLJEPŠI UKRAS SVAKOG OSMIJEHA
     Lijep osmjeh s blistavim bijelim zubima, utječe na bolju komunikaciju i svaku drugu socijalnu interakciju. Genska predispozicija, loša oralna higijena, patološka stanja, prirodno trošenje zubne cakline, nezdrave navike,  nekvalitetna prehrana…
  • MOŽE LI BITI  PROBLEMA S PORCULANSKIM LJUSKICAMA?
    Porculanske ljuskice imaju prirodan izgled jer porculan gotovo savršeno imitira caklinu zuba. Zbog glatke površine neće promijeniti boju, a neće se dogoditi upala ili povlačenja zubnog mesa.
  • PRAVILNO ŽVAKANJE HRANE I ZDRAVLJE ZUBI
    Često se događa da komad hrane u ustima brzinski sažvačemo i (nešto teže) progutamo. Nerijetko su uzroci u ubrzanom stilu života, hranimo se na radnom mjestu (u vrlo kratkim pauzama) ili hodajući ulicom. Tako ne uživamo u hrani, a nije ni zdravo.
  • ISPIRANJE SLANOM VODOM POMAŽE ORALNOM ZDRAVLJU
    Možete u svoju u svoju redovnu rutinu održavanja oralnog zdravlja uvrstiti ispiranje slanom vodom za pozitivan utjecaj na cjelokupno oralno zdravlje. Ukratko, slana voda ubrzava zarastanje rana smanjujući upalu…
  • BASS, STILLMAN I CHARTER TEHNIKA PRANJA ZUBI 
    Pravilna i redovna oralna higijena, kao i tehnike pranja zuba  važan su dio oralne higijene, održavanju zdravlja zubi i desni te sprečavanju pojave patoloških stanja. Iako smo na to već kroz nekoliko tekstova ukazivali…
  • POJAVA KARIJESA ISPOD KRUNICA I LJUSKICA
    Mnogi vjeruju kako njihov zub koji je pokriven zubnom krunicom ili ljuskicom, više nije podložan bolestima. Važno je naglasiti da su i takvi zubi podložni karijesu i drugim bolestima u gotovo u jednakoj mjeri kao i bilo koji drugi zub…
  • HIJALURONSKI FILERI ZA SVJEŽI I BLISTAV IZGLED
    Prvo ćete početi primjećivati bore oko očiju, bore oko usana te oko očnih kapaka. Koža postaje umorna i beživotna, a bore sve izraženije. Svježi i mlađi izgled možete vratiti primjenom hijaloronskih filera u stomatološkoj ordinaciji Čeović.
  • MOŽE LI BOLJETI ZDRAVI ZUB?
    Potpuno je točno  kako pravilna oralna higijena i redovni stomatološki pregledi štite zube od karijesa i ostalih patoloških stanja. Ako vas boli zub, a nema vidljivog uzroka, svakako posjetite stomatologa kako bi se otkrio pravi uzrok i odredila učinkovita…
  • JESENSKI MAKE OVER
    Ukratko, preparat za PRF tretman dobiva  se centrifugiranjem netom izvađene krvi pacijenta (10-20ml). Krv pacijenta nalazi se u epruvetama bez aditiva, i nakon 8 minuta centrifugiranja, dobivamo 100% prirodan preparat i kao takav aplicira se u kožu.
  • ZDRAVI ZUBI SRETNO SRCE
    Oralno zdravlje nedvojbeno ima utjecaj na opće zdravstveno stanje. Nekoliko recentnih istraživanja provedenih u SAD-u pokazala su povezanost patoloških stanja u usnoj šupljini i veće šanse za razvoj nekih od kardiovaskularnih bolesti.
  • REDOVNO ČISTITE ZUBNI KAMENAC
    Zubni kamenac javlja se kod gotovo svake osobe. Unatoč redovitoj i dobroj oralnoj higijeni, zubni kamenac će se, vrlo vjerojatno, kad-tad pojaviti. Kod osoba koje zanemaruju redovnu oralnu higijenu, pojava zubnog kamenca je češća i obimnija.
  • KAKO IZBJEĆI BOJANJE ZUBI
    Razumno je voditi brigu o zubima i zdravlju usne šupljine. U tom razmišljanju neizostavno je pitanje trebamo li se u potpunosti odreći nekih jela, napitaka i pića, a koja su nam iz nekog razloga vrlo draga i volimo ih konzumirati…,
  • ISTINE I ZABLUDE O ORTODONTSKOJ TERAPIJI
    Gornja dobra granica za ortodontsku terapiju ne postoji. Njezini zadaci nisu samo estetski, već se popravlja funkcija zuba, griženja i usitnjavanja hrane,  smanjuje prekomjerno trošenje zuba kao i preopterećenje čeljusnog zgloba i mišića.
  • ENDODONTSKO LIJEČENJE ZUBA
    Najčešće uzrok koji dovodi do endodontskog liječenja je uznapredovali karijes koji je oštetio zubnu pulpu (”živac”). Oštećeni živac može reagirati upalom (pulpitis) na koju se pacijenti najčešće žale kao osjet boli na hladno i/ili toplo…
  • STALNE UPALE UMNJAKA – PERIKORONITIS
    Ukoliko se dešavaju stalne upale umnjaka, vjerojatno se radi o perikoronitisu, lokaliziranoj upali i infekciji zubnog mesa koja se najčešće se pojavljuje kod umnjaka. Simptomi će ovisiti  o težini infekcije. Tupa bol, nelagoda u ustima i promjena okusa…
  • SUHOĆA USTA KAO STOMATOLOŠKI PROBLEM
    Uzrokuje otežano žvakanja hrane, gutanje,  govor, ali  pogoduje i razvoju karijesa, upale sluznice i gljivične infekcije usta. Ovo stanje nije bolest, već je simptom određenih bolesti i stanja organizma. Nedostatak sline nije normalno stanje i čest je…
  • SMIJEH JE NAJBOLJI LIJEK
    Osmjehom si možemo olakšati teret, probuditi novu nadu, magično povezuje s drugim ljudima i uz smijeh ostajemo koncentrirani. Ljudi s lošim zubima ili bez zuba rijetko se smiju, jer osmjeh otkriva gotovo sve naše zube. Nemojte si uskratiti osmjeh i veselje, stomatologija može pomoći..
  • TRAJNOST ZUBNIH KRUNICA I MOSTOVA
    Poslušajte savjet stomatologa ukoliko Vam preporuči ugradnju zubnih krunica, jer će se preporuka temeljiti na određenom stanju zubi. Najčešće situacije kod koji je dobro ugraditi zubne krunice su jako velike plombe na zubima, promjena boja zubi…
  • BRUKSIZAM – ŠKRGUTANJE ZUBIMA
    Osjećate bol u zubima nakon buđenja? Uzrok bi moglo biti noćno škrgutanje zubima (bruksizam ). Noćno škrgutanje zubima ili pak jak stiskanje čeljusti danas je česta pojava. Uzrok takve pojave može biti povezan sa stresom, što potvrđuju neka od…
  • PRIJE LJETOVANJA POSJETITE STOMATOLOGA
    Ljeto kod većine budi asocijacije na odlazak na more, bezbrižno provedeno vrijeme u kupanju, sunčanju i kolokvijalno rečeno, “punjenju baterija”. Upravo takva opuštena atmosfera može poremetiti uobičajenu rutinu održavanja ….
  • ZAŠTO SU VAŽNE REDOVNE STOMATOLOŠKE KONTROLE?
    Ako samo malo promijenimo navike i nađemo vremena (i hrabrosti) i dva puta godišnje posjetimo stomatologa, koji će napraviti eventualna potrebna čišćenja, uočiti moguće početke nastanka karijesa, upala i sličnih…
  • ANTI-AGE PRIPREME ZA LJETO
    Hijaluronski dermalni fileri koriste se u sklopu anti-age terapije za održavanje mladolikog izgleda kože lica. Potiču rehidraciju kože, te potiču stanice na obnavljanje kolagena, čime koža u konačnici poprima svježiji, zaglađeniji i mladolikiji izgled.
  • HIGIJENA PROTETSKIH I ESTETSKIH NADOMJESTAKA
    Često se dešava kod pacijenata sa ugrađenim ljuskicama, krunicama, implantatima, mostovima, ili protezama izostanak redovnog održavanja oralne higijene, što je potpuno pogrešno.
  • MANJE ŠEĆERA ZDRAVIJI ZUBI
    Šećer nije samo konzumni bijeli kristalni šećer koji se koristi za zaslađivanje kave, čaja ili kolača. Izloženi smo svakodnevno „skrivenim“ šećerima u mnogim prehrambenim artiklima i pićima. Prepoznati sve vrste šećera nije…
  • POVRŠINSKE PUKOTINE NA ZUBIMA
    Ako ste primijetili na zubima vertikalne linije, vjerojatno se radi o plitkim pukotinama na površini zuba koje zahvaćaju samo vanjski sloj zuba, caklinu, i ne ulaze u dentin. To znači kako ne ostavljaju nikakvu štetu i neće naškoditi zdravlju zubi.
  • PRIRODA POMAŽE ODRŽAVATI ZDRAVLJA ZUBI
    Zadovoljavajući svakodnevne osnove potrebe, a to su konzumiranje hrane i vode,  tijelu dajemo sve što mu je potrebno za normalno i zdravo funkcioniranje. No kako se to obično dešava, hranu koju jedemo, bakterije…
  • ORTDONCIJA U ODRASLOJ DOBI
    Gornja dobra granica za ortodontsku terapiju ne postoji jer njezini zadaci nisu samo estetski, već se popravlja funkcija zuba, griženja i usitnjavanja hrane,  smanjuje prekomjerno trošenje zuba kao i preopterećenje čeljusnog zgloba i mišića. Postizanjem…
  • JESTE LI OVO ZNALI O NAŠIM ZUBIMA
    Naši zubi su stvarno „alat“ bez kojega je teško zamisliti zdrav, normalan i ugodan život. Upravo iz tih razloga stomatologija i ostale povezane struke ulažu ogromne napore kako bi pomogli kod bolesti i/ili gubitka zubi. Bez obzira na stvarno impresivan..
  • PROSLAVIMO I DARUJMO NA MAJČIN DAN
    Kako Majčin dan ne bio samo trenutak kada im iskazujemo svo priznanje za sve što su nas u našim životima naučile i što su za nas žrtvovale, učinimo nešto više, poklonimo im bolji život. Majkama, bakama i suprugama sretan Majčin dan.
  • LJUSKICE MOGU UČINITI OSMJEH SAVRŠENIM
    Ljuskice su tanki slojevi vrlo čvrste i otporne staklo-keramike, a na zube se postavljaju uz minimalno brušenje ili čak bez brušenja prirodnog zuba. Ljuskicama se može postići savršeni izgled prirodnog zuba, a kako bi došli do savršenog rezultata, modeliraju…
  • ŠTO JE PREVENTIVNI STOMATOLOŠKI PREGLED
    Preventivni stomatološki pregled još je uvijek najbolji oblik sprečavanja razvoja ozbiljnijih stomatoloških problema. Standard je i preporuka struke dva puta godišnje posjetiti stomatologa i napraviti pregled zubi i desni. Kod djece u mješovitoj ….
  • PROLJETNE ALERGIJE I ZDRAVLJE ZUBI
    Ljepota proljeća nosi sa sobom alergije, koje su upravo u tom lijepom godišnjem dobu najviše izražene.  Nažalost, sve više ljudi prijavljuje i traži pomoć zbog alergijskih reakcija, a pitanje je mogu li alergije utjecati i na zube?
  • NE ZABORAVIMO NA ZUBE U VRIJEME BLAGDANA
    Uskršnji blagdani ipak nam donose nešto manje kaloričnu i tešku hranu, biti će na jelovnicima više povrća, ali i dalje nećemo moći odoljeti ponekom kolaču više. Zato ćemo opet napisati, oprezno sa šećerom, podsjećamo na njegovu ulogu u stvaranju karijesa…
  • PROLJEĆE – PRAVO VRIJEME ZA POSJET STOMATOLOGU
    Ukoliko već do sada niste, upravo je proljeće pravo vrijeme za preventivni stomatološki pregled.  Osim što ćete provjeriti zdravlje i stanje zubi i desni, sada je pravo vrijeme za obaviti eventualno potrebne tretmane ili…
  • SVJETSKI DAN ORALNOG ZDRAVLJA
    Svjetski dan oralnog zdravlja (engl. World Oral Health Day, WOHD), svake godine obilježava se 20. ožujka, u želji za promicanjem i razvijanjem svijesti o oralnom zdravlju i njegovom utjecaju na opće zdravstveno stanje. Ovogodišnji Svjetski dan…
  • SPRIJEČITE UPALU ZUBNOG MESA (GINGIVITIS)
    Upala zubnog mesa ili gingivitis uglavnom je blagi oblik bolesti desni. Upalu možemo prepoznati po crvenilu, naticanju i krvarenju desni, osobito kod pranja zuba ili čišćenja zubnim koncem.  Nerijetko se…
  • PANORAMSKE SNIMKE ČELJUSTI I ZUBA – RTG ORTOPAN
    Panoramski prikaz gornje i donje čeljusti i zuba, RTG ortopan snimka, nezaobilazan je dio dijagnostike u stomatologiji, jer stomatologu daje detaljniji pregled u procese i stanja u ustima. Ortopan snimka osnovno…
  • ALL ON 4/ ALL ON 6 FIKSNI MOSTOVI
    Mobilna zubna proteza može se zamijeniti fiksnim mostovima na implantatima, tzv. “All on 4 / All on 6” sustavima, koji su fiksni i stabilniji te je puno lakše i kraće vrijeme adaptacije. Zbog svega navedenog ovakvi fiksni mostovi pozitivno će..
  • GUMMY SMILE
    Previše vidljivo zubno meso koje može pokvariti izgled osmjeha, prije svega je estetski problem. Za takvu situaciju postoji više naziva, a najčešće se koristi „gummy smile“. I kako to obično biva kada je estetika do neke mjere narušena, srećom postoje i rješenja kojima se nesavršenosti…

analgetik blagdani i zdravlje zubi bruksizam dermalni fileri djeca fiksni aparat godišnji odmor higijena hrana implantati izbjeljivanje zubi karijes keramičke ljuskice loš zadah mliječni zubi oralna higijena oralno zdravlje ortodocija ortodoncija ortodontska terapija ortodontski aparat ortodontski pregled parodontitis pigmentacija zubi plomba poliranje zubi posjet stomatologu pranje zubi pranje zubiju preventivni stomatološki pregled PRF prf tretman problemi s umnjacima savjeti stomatološka ordinacija Čeović ugradnja implantata vađenje zuba zdravlje zubi zubne krunice zubni implantati zubni kamenac zubni konac zubni most četkanje zubi četkica za zube